W sobotę 15.09 teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ulicy Kutrzeby tętniło życiem. W południe młodzież z naszej gminy, wraz z osobami z Rozwoju Ziemi Goślińskiej, postanowili stworzyć Strefę Pozytywnych Emocji. Praca ta zakończyła się sukcesem, a jej efekty mogą zobaczyć Państwo na załączonych zdjęciach. Inicjatywa ta pokazała, że wspólna praca jest możliwa i daje wiele radości. Zapraszamy do korzystania z tego miejsca!

Tego samego dnia wieczorem, na boisku Orlik na Zielonych Wzgórzach rozegrany został Pierwszy Nocny Turniej Piłki Nożnej „Goślińskie Endorfiny”. Wzięło w nim udział ponad 100 zawodników, między innymi z Rogoźna, Owińsk, Łopuchowa oraz oczywiście z Murowanej Gośliny. Przez cały turniej, piłkarze mogli liczyć na doping kilkudziesięciu fanów. Wspaniała atmosfera, sportowa rywalizacja zgodna z duchem fair play (sędzia nie ukarał żadnego zawodnika za niesportowe zachowanie) i moc Goślińskich Endorfin – tak w skrócie można opisać to wydarzenie. Po rozegraniu 28 spotkań, wyłoniliśmy najlepszą trójkę turnieju:
– I miejsce – FC Bakao – dodatkowe słowa uznania, za przekazanie nagrody na aukcję charytatywną!
– II miejsce – FC Zamość
– III miejsce – Green Team.
Godzinę przed rozpoczęciem zmagań drużynowych, zawodnicy rywalizowali o miano TurboGośliniaka. Każdy z nich musiał wykonać 5 zadań. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, ale głównym celem była integracja i wspólna zabawa. TurboGośliniakiem został zawodnik drużyny Auto Nikoś.

Goślińskie Endorfiny zostały zorganizowane przez Agnieszkę Ogrodnik, Aleksandrę Henclewską, Mateusza Jewasińskiego, Gracjana Kaźmierczaka, Jędrzeja Kaźmierczaka oraz Szymona Pędzińskiego. Wydarzenie mogło odbyć się dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zielone Wzgórza, a także z Młodzieżową Radą Miejską.