„Zielone Wzgórza” nie jest zwyczajnym osiedlem jakich w naszym kraju miliony. Owo osiedle dzięki unikatowej architekturze stylizowanej na XIX wieczny barok ma charakter małego miasteczka. Wszystko za sprawą własnego ratusza i rynku z różnorodnymi uliczkami, zaułkami i wieżyczkami. Całość nadaje „Zielonym Wzgórzom” przyjazny charakter i pozwala odpocząć od wielkomiejskich blokowisk. Za projekt osiedla odpowiedzialny był prof. Jerzy Buszkiewicz.

Powstałe na uboczu Murowanej Gośliny osiedle jest bardzo dobrym rozwiązaniem mieszkaniowym dla wszystkich którzy cenią sobie spokój i piękne widoki za oknem. Dbałość o ekologię i najwyższy standard zarządzania osiedlem gwarantuje spółdzielnia mieszkaniowa Zielone Wzgórza.

Nowoczesne i przestronne mieszkania usytuowane w bliskości Poznania zapewniają łatwy dojazd do pracy czy na uczelnię wyższą. Sama Murowana Goślina oferuje swoim mieszkańcom również ciekawe propozycje zatrudnienia.

Naszymi mieszkańcami są w większości osoby w średnim wieku. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że w naszych nowych inwestycjach coraz częściej swoje wymarzone mieszkanie znajdują ludzie młodzi w wieku między 26 a 35 rokiem życia.

Osiedle-miasteczko posiada do zaoferowania wszystko to co jest niezbędne do codziennego życia. przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, bank, bankomat 24h, różnego rodzaju sklepy, przychodnię lekarską i inne usługi medyczne.