Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza” w Murowanej Goślinie funkcjonuje na wielkopolskim rynku nieruchomości od 1983 roku. Zbudowała w tym okresie od podstaw, na obrzeżach Murowanej Gośliny, „miasteczko” – osiedle Zielone Wzgórza. Osiedle w formie małego miasteczka z rynkiem, ratuszem i zaułkami powstało wg projektu urbanistycznego i architektonicznego prof. arch. Jerzego Buszkiewicza.

Zielone Wzgórza oferują swoim mieszkańcom pełną infrastrukturę społeczną, techniczną oraz obiekty sportowe, w tym nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Spółdzielnia prowadzi i wspiera działalność sportową i rekreacyjną organizując piknik sportowo – rekreacyjny, turnieje piłki nożnej, piłki plażowej, tenisa stołowego, turnieje strzeleckie na własnej strzelnicy, treningi nordic walking. Wspiera też organizacje i stowarzyszenia prowadzące działalność na rzecz społeczności lokalnej. Periodyk Informator Spółdzielczy prezentuje wydarzenia w Spółdzielni i na osiedlu Zielone Wzgórza.

Dla poprawy poczucia bezpieczeństwa, zbudowała system monitoringu osiedlowego (obecnie przekazany gminie).

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza” ma ustabilizowaną pozycję wśród zarządców nieruchomości i inwestorów budownictwa mieszkaniowego, o czym świadczą m.in. uzyskiwane certyfikaty i wyróżnienia:

  • Wielkopolska Jakość,
  • Najlepsze w Polsce – The Best in Poland,
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku 2010”,
  • Odznaka „Za Zasługi dla Spółdzielczości”,
  • Wyróżnienie „Za rozwój i znaczne inwestycje gospodarcze w roku 2006 na terenie gminy Murowana Goślina.

Spółdzielnia skutecznie zarządza nieruchomościami, w skład których wchodzi:

ok. 32 ha gruntów

190 budynków mieszkalnych wielo- i jednorodzinnych

ok. 1550 mieszkań

ponad 120 lokali użytkowych

Zarządzane przez Spółdzielnię budynki zamieszkuje niemal 5000 osób.